„ROZWOJOWE ZABAWY DLA MALUCHÓW” 

To cykl 4 spotkań dla mam, na których:

* nauczysz się, jak podczas codziennej opieki nad Twoim maluchem wspierać jego rozwój umysłowy i fizyczny;

* wzmocnisz swoje kompetencje rodzicielskie – m.in. uważność, kreatywność, cierpliwość;

* dowiesz się jak rozwinąć u malucha podstawy królowej nauk – czyli matematyki;

* poznasz metody na wychowanie „pożeracza książek”;

* wypróbujesz zabawy, które będą dla Twojego malucha jednocześnie frajdą i wspomogą jego rozwój;

* poznasz siłę połączenia wifi mózgu Twojego i dziecka;

* poćwiczysz formułowanie pochwał, dzięki którym Twoje dziecko wyrośnie na „wewnątrzsterowego” dorosłego;

* poćwiczysz metodę samoregulacji (SELFREG);

* nauczysz się jak można reagować na gniew, płacz czy atak złości Twojego dziecka;

* zrozumiesz wartość samodzielności i dowiesz się, jak nauczyć jej dziecko;

* będziesz miała okazję powymieniać się doświadczeniami w byciu rodzicem z innymi mamami (bo jak się okazuje, niektórzy borykają się z tymi samymi problemami :))

Moje warsztaty sprawią, że nauczysz się spędzać czas ze swoim dzieckiem w wartościowy sposób, taki, który daje frajdę i Tobie i dziecku. Z warsztatów wyniesiesz mnóstwo pomysłów na rozwojowe zabawy z dzieckiem w domu, podróży i na spacerze. 

Każda mama powinna mieć czas na odpoczynek i zajęcie się sobą, bo jest jej absolutnie niezbędny do zdrowego funkcjonowania i spokojnego wychowywania dzieci, dlatego nauczę Cię, jak bez wyrzutów sumienia zadbać o chwilę dla siebie.

SZCZEGÓŁOWY OPIS WARSZTATÓW

Na warsztatach spotykamy się w małej grupie (5-7 mam + dzieci), aby jak najwięcej z nich skorzystać.

1 WARSZTAT„ROZWOJOWE WYCHOWANIE I ZABAWY” Na naszym pierwszym spotkaniu , porozmawiamy o tym co mogą robić rodzice, aby już od maleńkości wspierać rozwój dzieci i ich samodzielności, koncentracji, ciekawości i małej motoryki. Zabawa może uczyć, a dla dziecka zabawa to nauka. Będzie trochę wiedzy o rozwoju dzieci – ich mózgu, ciała i emocji. Potem przejdziemy do praktycznych zabaw i wspierającego rozwój wychowania na co dzień. Ostatnim elementem warsztatów jest ćwiczenie dla uczestniczek „granice – jak je stawiać i wyznaczać”.

2 WARSZTAT„JAK ZAPRZYJAŹNIĆ MALUCHA Z PODSTAWAMI MATEMATYKI – CZYLI NAUCZYĆ GO KONCENTRACJI I POKAZAĆ MU LOGIKĘ OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA”Już maluch może zacząć przyswajać podstawy królowej nauk – dzięki odpowiedniemu opowiadaniu mu o codziennych sprawach i pozytywnym nastawianiu do matematyki. Zaczniemy od umiejętności jakie powinno nabyć dziecko w dzieciństwie, żeby w szkole nauka matematyki nie sprawiła mu problemów. A potem praktyka – czyli w jakie zabawy matematyczne można się bawić z dziećmi w jakim wieku. Ostatnim elementem warsztatów jest ćwiczenie dla uczestniczek „chwalenie – czyli jak wychować wewnątrzsterowne dziecko”.

3 WARSZTAT„JAK WYCHOWAĆ POŻERACZA KSIĄŻEK – CZYLI CZYTANIE ROZWIJA, NAUKA CZYTANIA – DOMAN CZY CIESZYŃSKA?”Co wnoszą w życie maluchów książki? Od czego zacząć przygodę z czytaniem? W jakim wieku i jaką metodą można zacząć uczyć dzieci czytać? W jaki sposób czytać dzieciom książki w jakim wieku? Jak rozbudzać zdolności analityczne i pamięć dzieci podczas czytania?W prezencie dostaniecie ode mnie listę rekomendowanych przeze mnie książek dla dzieci 0-3. Ostatnim elementem warsztatów jest ćwiczenie dla uczestniczek „złość malucha – jak reagować”.

4 WARSZTAT„MŁODA MAMO ZYSKAJ CZAS DLA SIEBIE + WROCŁAW Z MALUCHEM”Na ostatnim spotkaniu połączymy dwa ciekawe tematy – porozmawiamy o metodach na usprawniających życie mam (moja 4 dzieci była skuteczną inspiracją:) i zrobimy ćwiczenie pomagające Wam w świadomym zarządzaniu czasem. W drugiej części spotkania omówię miejsca, w których dzieci mogą pogłębić swoją wiedzę otaczającym świecie. Wrocław jest pełen fajnych miejsc do zwiedzania, oglądania i miłego spędzania czasu z dzieckiem – w prezencie dostaniecie opisy najciekawszych rzeczy dla dzieci. Ostatnim elementem warsztatów jest ćwiczenie dla uczestniczek z SELF-REG „zadbaj o swój pełny kubek”.

Opinie