Odkrywam naturalny potencjał dzieci do nauki. Wzbogacam go o metody uczenia się, mnemotechniki i wiedzę o tym jak uczy się mózg. Zmieniam podejście do nauki rodziców i dzieci.

W czym się specjalizuję?

Uczę jak się uczyć. Nowocześnie. Bez przymusu. Efektywnie. Pasjonuje mnie neuroedukacja i metody nauki przyjazne mózgowi. Uczę strategicznie planować i organizować szkolne obowiązki. Jako tutor dodaję dzieciom skrzydeł w nauce. Jako trener – prowadzę warsztaty z metod skutecznej nauki, mnemotechnik i koncentracji dla dzieci.

A dorosłych (czyli rodziców), uczę jak wspierać dzieci w samodzielności i pomagać im w szkolnych wyzwaniach, żeby jak najwięcej ze szkoły wyniosły.

Z wykształcenia jestem filologiem, z zamiłowania tutorem i trenerem technik nauki. Ukończyłam:

  • Studium Terapii Rodzin w Ujęciu Systemowym w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii
  • Szkołę Tutorów na Collegium Wratislaviense
  • jestem w trakcie studiów podyplomowych “Diagnoza, rewalidacja i terapia pedagogiczna”
  • biorę udział w szkoleniach Polskiego Towarzystwa Dysleksji

Prywatnie

Jestem mamą 4-ki dzieci, w przeróżnym wieku. Najstarsza córa zaraz będzie pełnoletnia, a najmłodsza zaraz rozpocznie edukację w 1 klasie.

Mieszkam we Wrocławiu, najpiękniejszym mieście Polski. A wakacje spędzam w najzimniejszym miejscu, pod namiotem, nad jeziorem Wigry. Jestem nałogowym czytelnikiem, czytam kilkanaście tytułów równolegle. Ćwiczę pilates, jeżdżę dużo na rowerze i powoli staję się mistrzem zen. Ostatnio się mój syn powiedział swojemu koledze, że nigdy nie krzyczę, co nie jest prawdą oczywiście ;o) Ale wyznaję zasadę, za Stephenem Coveyem, że od wydarzenia do reakcji mija chwila. I ta chwila przynosi Ci wybór, jak chcesz zareagować.

Uwielbiam nurt pozytywnej psychologii, SELF-REG i wychowywanie przez zabawę.

moje osiągnięcia, chwalę się

Bardzo interesują mnie neuroedukacja – czyli takie sposoby nauki, które są przyjazne dla mózgu i w dzieciach wywołują naturalną chęć dowiedzenia się czegoś. Uważam, że wychowanie i środowisko jakie zapewniamy naszym dzieciom bardzo wpływa na to jak się uczą i jakie mają nastawienie do szkoły i poszczególnych przedmiotów.  Uważam, że to rodzice są odpowiedzialni za edukację swoich dzieci – nie przedszkola, czy szkoły. Dlatego prowadzę warsztaty, na których inspiruję i uczę rodziców. Więcej informacji na ich temat znajdziesz tu.

warsztaty

Warsztaty z technik uczenia się, cykl 6 spotkań dla klas 1-8.

Cykl warsztatów “Techniki uczenia się” dla dzieci w integracyjnej szkole podstawowej w Szalejowie Górnym. Szkoła dostała dofinansowanie, a ja okazję do pracy w wyjątkowej szkole.

Przeprowadziłam cykl szkoleń dla dzieci od 1 do 8 klasy, to było fantastyczne wyzwanie, zachęcać dzieci do nauki w nowy sposób. Świetne dzieci, otwarte głowy, zabawy i ćwiczenia z mnemotechnik. Bardzo dużo rozmów z dziećmi o ich pasjach, marzeniach i problemach.

Radio Wrocław, audycja “Zebranie rodziców”

Współpracuję z radiem Wrocław, biorąc udział w nagraniach do audycji “Zebranie rodziców”. Byłam już u nich wiele razy, oto kilka wybranych audycji:

Wykłady na “Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym”

Tak wyglądam, tuż przed wykładem – dla rodziców w ramach EUD. Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Kilkakrotnie prowadziłam tam wykłady online oraz na żywo, w różnych miastach Polski. Między innymi były to wykłady:

“Rola książek w życiu dziecka”

“Doskonalenie współpracy w rodzinie”

“Zarządzanie emocjami”.

Redaktor miesięcznika “Kreda”

Oto ja w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej,
z kwartalnikiem „Kreda” z moim artykułem! Pisałam go jesienią, zapomniałam o tym całkiem – i jest! To takie przyjemne zobaczyć swój artykuł wydrukowany ;o)

Artykuł dotyczył sposobów wspierania koncentracji dzieci w zabawach. Bo każdy rodzic może w domu dbać o rozwój koncentracji swojego dziecka – właśnie w zabawie.