Witaj, jestem Ania z ciszewska.edu.pl. Jeśli szukasz inspiracji i praktycznych pomysłów, aby kreatywnie wspierać rozwój swojego dziecka – świetnie trafiłeś

Nazywam się Anna Ciszewska, jestem filologiem, pedagogiem i master mamą 4-ki świetnych dzieciaków.  Rodziców wyposażam w praktyczne i przetestowane super moce. Ze mną dasz swojemu dziecku samodzielność i wiarę we własne możliwości, pozwolisz mu odkryć swoją pasję i rozbudzisz ciekawość otaczającym światem. Jestem praktykiem, dlatego zamiast teorii, dam Ci konkretne sposoby, małe i duże ulepszenie, żeby poprawić jakość Waszego domowego życia.

Wiem jak zajmować się niemowlakiem, żeby wspierać jego rozwój. Jak pogłębiać ciekawość przedszkolaka, żeby stawiał pytania i sam starał się na nie znaleźć odpowiedź. Jak i kiedy rozpocząć edukację matematyczną dzieci. Co zrobić, żeby dzieci polubiły czytanie. Jak wspierać zdolności analityczne maluchów i sprawić, żeby dzieci same nauczyły się czytać… i wiele innych

Podstawy

o rozwój dzieci można dbać od chwili narodzin

Małe dzieci mają nieograniczone możliwości rozwoju, ich mózg ma ogromny potencjał – wrodzoną ciekawość i pęd do nauki. Czas, cierpliwość, entuzjazm, tylko tyle wystarczy by maluch z przyjemnością eksplorował świat, stał się samodzielny i kreatywny. Rodzicu, podążaj za dzieckiem, ale bądź zawsze trochę z tyłu!

wspierające środowisko

Do prawidłowego rozwoju dziecka trzeba niewiele: ruch fizyczny, czas na swobodną zabawę i właściwa dieta. O takich rzeczach jak bezwarunkowa miłość, akceptacja, pisać nie muszę:) to wszyscy dajemy dzieciom. Ale ważne, żeby te podstawy były różnorodne i podane z entuzjazmem i otwartością.

wychować małego odkrywcę

Bezpieczne i przyjazne środowisko, naturalna ciekawość i swoboda dana przez rodzica – to wszystko wyzwoli w dziecku naukowca. Bo poznawanie i odkrywanie świata jest przyjemne – szczególnie gdy nabywane umiejętności są z entuzjazmem witane przez rodzica. A wiedza o otaczającym nas świecie przyswojone samodzielnie, to niesamowita wartość – podwaliny na przyszłość. I pamiętaj, że nauka kosztuje – brudne dziecko, to szczęśliwe i dobrze rozwijające się dziecko:)

ekrany wciągają

Uwielbiam nowoczesne technologie, bo mi niesamowicie pomagają. Nie wyobrażam sobie świata bez Internetu. Ale mogą też być pożeraczem czasu, nieść niewłaściwe i głupie treści. Dlatego, uczę dzieci jak korzystać z smartfonów/tabletów i dozuję im czas jaki mogą spędzać online. Świadome korzystanie z ekranów to jedna z najważniejszych rzeczy jaką możemy dać dzieciom. 

W czym się specjalizuję?

Bardzo interesują mnie neuroedukacja – czyli takie sposoby nauki, które są przyjazne dla mózgu i w dzieciach wywołują naturalną chęć dowiedzenia się czegoś. Uważam, że wychowanie i środowisko jakie zapewniamy naszym dzieciom bardzo wpływa na to jak się uczą i jakie mają nastawienie do szkoły i poszczególnych przedmiotów. Z różnych nurtów wychowawczych czerpię pełnymi garściami, natomiast z żadnym z nich nie utożsamiam się. Bliska jest mi pozytywna dyscyplina (czy inaczej self reg), szanuję i używam filozofii rodzicielstwa bliskości. A uwielbiam wychowywać przez zabawę. Uważam, że to rodzice są odpowiedzialni za edukację swoich dzieci – nie przedszkola, czy szkoły. Dlatego prowadzę warsztaty, na których inspiruję i uczę rodziców. Więcej informacji na ich temat znajdziesz tu.

CISZEWSKA W MEDIACH

Kolejna wizyta w Radio Wrocław – tym razem rozmawialiśmy o dzieciach przyklejonych do smartfonów. No i jak je odkleić od nich oczywiście

Radio Wrocław

Wywiad „Jak zachęcić dzieci do sprzątania”, posłuchaj mojej rozmowy z Katarzyną Górną – Drzewosz redaktor „Zabrania Rodziców”.

I znowu dostałam zaproszenie do audycji „Zebranie rodziców” w Radio Wrocław. Rozmowa o rodzicach – helikopterach wywołała dużo emocji, a ja jak zawsze mam niedosyt, za mało czasu, żeby wszystko opowiedzieć. 🙂

.