Poświęć mi 20 minut dziennie i zmień nastawienie do nauki dziecka.

“Dlaczego moje dziecko nie chce się uczyć?”

“Dlaczego muszę go zmuszać, żeby siadł do lekcji? Codziennie, tyle krzyków o to samo,  a przecież to dla jego dobra.”

“Nie ma żadnej motywacji do nauki. Jakby robiła mi łaskę, że się uczy.”

Konsultacje z dziesiątkami rodziców, jakie przeprowadziłam, studia i zdobyta wiedza, dały mi odpowiedzi na pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców sobie. “Dlaczego moje dziecko nie chce się uczyć?”. Odpowiedź w każdej rodzinie wygląda trochę inaczej, ale jest to najcześciej suma następujących czynników:

• braku motywacji do uczenia się
  • niesamodzielności dziecka
  • deficytu sukcesów związanych z edukacją
  • złego podejścia do nauki i rodziców i dziecka
  • polskiej szkoły, która uczy rywalizacji i zniechęca do nauki, zamiast pobudzać naturalną ciekawość dzieci

Myśl o nauce i szkole dziecka wywołuje w Tobie zniechęcenie i stres? Narasta w Tobie przekonanie, że powinno być inaczej, że sposoby nauki, zorganizowanie jej w Waszym domu – nie wygląda tak jak trzeba?  Dlatego chcesz coś w końcu zrobić z tym, wyprostować Wasze szkolno – domowe problemy? Ja sama (mimo, że jestem filologiem), 10 lat temu nie wiedziałam jak dojść do ładu ze szkolnymi obowiązkami dzieci. Kiedy przestać kontrolować, sprawdzać zadania domowe, przypominać i zaganiać.

Bo zamiast ciągle krzyczeć „no weź się w końcu do nauki” – trzeba zupełnie inaczej podejść do dziecka.

W większości domów nauka dziecka łączy się ze złością, krzykiem i szantażem. I to jest wielki błąd. Atmosfera, jaka otacza daną czynność sprawia, że dziecko chętnie ją wykonuje, albo wręcz przeciwnie – jest to ostatnia rzecz na jaką ma ochotę.

Edukacja w Polsce nie zmieniła się przez lata. Może podstawy programowe są korygowane, ale to co najważniejsze, czyli sposób przekazywania i egzekwowania wiedzy od uczniów został taki sam. A to szkoła powinna pokazywać dzieciom sposoby na łatwiejszą naukę, na zapamiętywanie. W czwartej klasie nagle nauczyciele zaczynają wymagać od dzieci umiejętności, których dziecko w edukacji wczesnoszkolnej nie nabyło, nie było ich uczone.  Przykład? Sprawdzian z historii z 3 rozdziałów. 10-latek nie będzie w stanie opanować tak dużej ilości materiału samodzielnie. Więc to na nas rodzicach spoczywa obowiązek, żeby dziecku pokazać, jak tego działu z historii się nauczyć. A czy Ty wiesz, jak skutecznie i szybko dziecko może go opanować?

Ten kurs jest dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się jak:

• zorganizować naukę w domu, żeby dziecko samo, bez przypominania, odrabiało zadania domowe,
  • wzmacniać dziecko wykorzystując jego mocne strony, tak by uwierzyło w swoje możliwości,
  • zmienić nastawienie dziecka do nauki,
  • zbudować w nim motywację do zdobywania wiedzy,
  • nauczyć dziecko samodzielnie planować i organizować naukę,
  • budować umiejętność koncentracji dziecka,
  • nauczyć dziecko skutecznie uczyć się do sprawdzianów i powtórek wiedzy.

KURS “NAUCZ DZIECKO UCZYĆ SIĘ” WERSJA STANDARD

Kurs składa się z 10 tematów, które po kolei wprowadzają zmianę w Waszym domu. W ramach kursu dostaniesz:

• 10 nagrań video wyjaśniających temat, dostępnych na platformie szkoleniowej, oraz w komunikacji mailingowej, (każde nagranie to między 15-30 minut),
  • materiały PDF z podsumowaniami i ćwiczeniami po każdej lekcji do przerobienia, usystematyzowania wiedzy i wniknięcia w sedno problemu,
  • inspiracyjne maile z zaleceniami do wprowadzenia szybkich usprawnień w nauce dziecka „triki sprytnego ucznia” oraz “triki sprytnej mamy ucznia”,
  • 1,5 h mastermind na żywo “Dziecko i ekran – jak wprowadzić rozsądne granice”.

koszt kursu NDUs wersja standard

do 25.02.24 –> 250 zł

do 10.03.24 –> 300 zł

do 22.03.24 –> 350 zł

KURS “NAUCZ DZIECKO UCZYĆ SIĘ” WERSJA PREMIUM

• materiały PDF z podsumowaniami i ćwiczeniami po każdej lekcji do przerobienia, usystematyzowania wiedzy i wniknięcia wgłąb problemu,
  • inspiracyjne maile z zaleceniami do wprowadzenia szybkich usprawnień „triki sprytnego ucznia” oraz “triki sprytnej mamy ucznia”,
  • 1,5 h mastermind na żywo “Dziecko i ekran – jak wprowadzić rozsądne granice”,
  • moje wsparcie we wdrażaniu zmian 2 x 30 min konsultację ze mną, podczas których pomogę Ci z bieżącymi problemami, dylematami, pytaniami,
  • e-book “Sprawdzian. Naucz dziecko uczyć się” – gratis.

koszt kursu NDUs wersja premium

do 25.02.24 –> 400 zł

do 10.03.24 –> 450 zł

do 22.03.24 –> 500 zł

Start kursu “Naucz dziecko uczyć się” edycja jesień 2023 nastąpi 3 listopada 2023. Wtedy dostaniesz pierwszy mailing z materiałami.

“Świetny kurs! Dużo ciekawych, skutecznych metod nauki – sprawdziły się u nas! Najbardziej wartościowa jest ta część o komunikacji z dzieckiem – jak z nim rozmawiać i poustalać naukę, dla mnie to był przełom!”

Joanna, mama 12-latki

“Serdecznie polecam, ten kurs! Jest pełen wartościowej wiedzy i mnie osobiście bardzo pomógł zmienić stosunek do nauki – mój i syna.”

Justyna, mama 11-letniego Antka

Anna Ciszewska

Wierzę, że dzieci mają niesamowity potencjał i mogą przyswoić każdy materiał, ale trzeba je nauczyć jak się uczyć! Bo polski system edukacji pozostaje głuchy na neuroedukację i badania naukowe w tej dziedzinie!  Dlatego pomagam rodzicom wspierać dzieci w szkolnych wyzwaniach. Podpowiadam jak rozwijać koncentrację, jak szybko i skutecznie się uczyć, dzięki wyobraźni i mnemotechnikom, czyli tak jak lubi mózg. Z wykształcenia jestem filologiem, z zamiłowania trenerem technik uczenia się, tutorem i edukatorem rodzinnym. Zmieniam podejście do nauki – rodziców i dzieci.